Festivalist

Tartu jazz- ja rütmimuusika festival IDeeJazz’14 tahab Sind rõõmustada!

Tule kuula head muusikat, saa sooje emotsioone ja mõtle mõnusaid mõtteid! Festival toimub Tartus 31. oktoobrist 2. novembrini.

Värsketest ideedest sündinud ja avatud meeltele loodud muusikaga IDeeJazz kestab traditsiooniliselt kolm päeva ja leiab aset juba neljandat korda. Kontserdid toimuvad neljas Tartule olulises paigas – Tartu Jazzklubis, Tartu Uues Teatris, Genialistide Klubis ja esmakordselt ka AHHAA Keskuses. Koostöös AHHAA Keskusega uurib festival lähemalt muusika ja teaduse kokkupuutepunkte.

IDeeJazzi programmis kuuleb heakõlalist ja kaasahaaravat muusikat nii mitme põlvkonna säravate Eesti tipptegijate kui ka silmapaistvate muusikatudengite vahendusel. IDeeFookuses on sel korral 1983. aasta Tartu Levimuusikapäevade täht, muusika ja teaduse ühisosa leidnud ansambel „E=mc2” Peeter Volkonski eestvedamisel.

Lisaks üheteistkümnele põhiprogrammi kontserdile toimub ka eelmistel aastatel sooja vastuvõtu osaliseks saanud lisaprogramm ehk ID+, mis pakub päevasel ajal lastele rütmikooli ja tutvustab kuulajaile noori Tartu muusikuid. Osa saama on oodatud igas vanuses muusikasõbrad!

IDeeJazz on hea muusika rõõmupidu Tartus. Kohtumiseni!

LOE KA:
2014.ideejazz.ee/ideejazzi-pohiprogrammilt-langeb-peagi-saladuseloor/
2014.ideejazz.ee/ideejazzi-pohiprogramm-on-selgunud/
tartujazzclub.ee/ideejazz-2014-soojad-emotsioonid-ja-monusad-motted/


IDeeJazz, see on Eesti jazzi ja rütmimuusika pidu.
ID – identiteet;
ee – Eesti maakood ISO 3166 standardi järgi;
idee – vanakreeka kl. “vaade, kuju, väljanägemine”, Platoni järgi “tabatav hinge silmale”;
jazz – tähistab avatust, spontaansust ja teadlikkust, mitte niivõrd muusikastiili selle kitsalt traditsioonilises mõttes.