Andres Roots & Raul Terep

Lisa kontsert oma kalendrisse!

REEDE / 31. OKTOOBER / KELL 20.00 / TARTU JAZZ CLUB

 

  • Andres Roots – kitarr
  • Raul Terep – trummid

Tartu duo Andres Roots & Raul Terep esitab valdavalt omaloomingulist ja tantsulist rütmimuusikat, milles deltabluus kohtub svingi ja kuuekümnendate instrumentaalrockiga ning milles arranžeeritud palad vahelduvad kohapeal ja kollektiivselt improviseeritutega. Et bassi bändis pole, peavad kitarr ja trumm ära tegema mitme mehe töö, üritades samas hoiduda nii pidevast soleerimisest kui liigsest lärmakusest. Käesoleva aasta augustis ilmus duol ka muusikaalbum “Trad.alt.blues”, millel kõlavat muusikat saab nii kontserdil nautida kui koju kaasa viia.

“On selge, miks Andres Rootsi loetakse parimate kitarristide hulka nii tema kodumaal kui Euroopa alternatiivbluusi-skeenes: pinge tema pilli ja Terepi trummide vahel on algusest lõpuni käegakatsutav,” kirjutab Saksa veebiajakiri Wasser-Prawda duo kontsertalbumist “Trad.alt.blues”, mis on kõlanud raadioeetris nii Eestis, Suurbritannias, Prantsusmaal, Saksamaal, USA-s kui Skandinaavias. “Minutitki ei kulutata sisutühja plännimise peale: kord brutaalselt ja konkreetselt, kord lüüriliselt ja svingides mängib duo välja mõlema muusiku ideed…”

“Läinud kümnendil Tartu bluusi maailmakaardile viinud Bullfrog Browni endised liikmed Andres Roots ja Raul Terep on vahelduva eduga koos mänginud juba üle 10 aasta, tuuritades Euroopas ja tehes koostööd selliste muusikutega nagu Eddie Baytos (USA), Dave Arcari (UK) ja Steve Lury (UK). Nende duo on “vähendatud versioon” ansamblist Andres Roots Roundabout – vaiksem, dünaamilisem ja omanäolisem,” ütleb R2 saatejuht Koit Raudsepp. “Eesti bluusi kuningas!”

Loe ka intervjuud: SIIN

www.andresroots.com
www.facebook.com/andres.roots.roundabout

Roots-Terep-fotobyLeifLaaksonen-w

Foto: Andres Roots & Raul Terep / fotograaf Leif Laaksonen

Author: IDJ

Share This Post On