Tribute to Wes Montgomery

Lisa kontsert oma kalendrisse!

REEDE / 31. OKTOOBER / KELL 20.00 / TARTU JAZZ CLUB

 

Five Quarters Quintet:

  • Jaanis Kill – kitarr
  • Johannes Laas – kitarr
  • Kristjan Rudanovski – viiul
  • Tõnis Koppel – bassid
  • Kalle Kindel – trummid

Noorte Tartu meeste kollektiiv Five Quarters Quintet maakeeli “viis neljandikku kvintett” eesotsas kitarrist Jaanis Killiga teeb lugupidava kummarduse legendaarsele jazzkitarristile Wes Montgomeryle. Ansambel tuli kokku spetsiaalselt IDeeJazzi puhuks, mil toimub bändi debüütkontsert.

John Leslie “Wes” Montgomery sündis 6. märtsil 1923 Indianapolises, Indiana pealinnas jazz-muusikute perekonda. Wes alustas oma karjääri 12-aastaselt neljakeelse tenorkitarriga. Kuuekeelse kitarrini jõudis mees alles 20-aastaselt, olles lummatud Charlie Christiani ja Django Reinhardti muusikast. Tähelepanuväärne on Wes’i mängutehnika, plektrumi asemel mängis ta pöidlaga. See ei tulnud teadlikust valikust, vaid naabrite tõttu. Kuna tõusev kitarrist käis tehases tööl, jäi tal aega harjutamiseks vaid öösiti. Pöidla abil sai ta omapärase tooni, dünaamilisuse ja võimaluse naabreid mitte häirida. Wes Montgomery mängis kitarri bebop ja post-bop instrumendiks, järgides oma iidolite Charlie Christiani ja Django Reinhardti rada. Wes on mõjutanud kitarriste nagu Pat Metheny, Joe Satriani, Joe Pass, George Benson, Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Pat Martino, rääkimata tuhandetest vähem tuntud pillimeestest. Tema muusika on ajatu ja väärt kuulamist kõigile jazzihuvilistele.

Five Quarters Quintet teeb IDeeJazzil kummarduse Wes Montgomery muusikale ning püüab tuua esile generatsioonide erinevused, alustades Wesi enda iidolitega ning lõpetades tänapäeva helipaletiga. Bändis mängivad Jaanis Kill ja Johannes Laas kitarridel, Kristjan Rudanovski viiulil, Tõnis Koppel bassidel ning Kalle Kindel löökpillidel.

WesMontgomery-wt

Foto: Wes Montgomery

JaanisKill-byKalevInts

Foto: Jaanis Kill / fotograaf Kalev Ints

Author: IDJ

Share This Post On