Maimztet

Lisa kontsert oma kalendrisse!

LAUPÄEV / 1. NOVEMBER / KELL 18.00 / TARTU UUS TEATER

 

  • Maimu Jõgeda – akordion
  • Karl Madis Pennar – kitarr
  • Tõnis Koppel – kontrabass
  • Lauri Kadalipp – löökpillid

Maimztet on koosseis, mis sündis Elleri õpilastest 2013. aasta sügisel. Samal sügisel astus kollektiiv üles ka IDeeJazzi ID+ raames ning pälvis kohest tähelepanu ja kiidusõnu. Tõttöelda on Maimztet ainus ansambel, mis astub IDeeJazzil lavale juba teist korda – nüüd juba põhiprogrammi pealaval!

Maimztet on ansambel, mis ühendab endas Maimu omaloomingu, džässi, folgi ning kõik neli noort muusikut üheks kõrvupaitavaks tervikuks. Neist komponentidest kujunes ka koosseisu nimi: Maimu-Jazz-Quartet=Maimztet. See on muusika, mis kannab oma sisemisi emotsioone iga kuulajani.

Maimu Jõgeda eestveetud Maimztet oli selle festivali (IDeeJazz’13 – toim.) ehedamaid üllatajaid (ei, mitte ainult siinkribija arust) ning nende vaat et vahemereliselt õhulise minekuga akordioni-džäss võinuks kaunistada festivali pealavagi samal õhtul Uues Teatris,”
– Tiit Kusnets ajalehes Jazzi Pala.

“Eraldi tahaksin rääkida festivalil (IDJ’13 – toim.) üldse oma esimese(!) kontserdi andnud ansamblist Maimztet. Nende kava “Lõuna-Eesti jazz” koosnes eranditult ansambli juhi ja akordionimängija Maimu Jõgeda omaloomingulistest paladest. Küps ja mõtlik, osaliselt rahvamuusikast mõjutatud esinemine oleks võinud vabalt ka festivali põhiprogrammi kuuluda.”
Avo Kartul ajakirjas Muusika.

www.facebook.com/maimztet

Maimztet-3-byHelenVastrik-w

Foto: Helen Västrik

Author: IDJ

Share This Post On