Kruglov-Sooäär kvartett

Lisa kontsert oma kalendrisse!

LAUPÄEV / 1. NOVEMBER / KELL 18.00 / TARTU UUS TEATER

 Uue albumi esitlus!

  • Aleksei Kruglov – saksofonid
  • Jaak Sooäär – kitarr
  • Mihkel Mälgand – bass
  • Tanel Ruben – trummid

Aleksei Kruglovi ja eesti tippmuusikute koostöö sai alguse 2010. aasta kevadel, kui koos anti Eestis viis kontserti, millest viimane salvestati Teater NO99 Jazziklubis. Live salvestuse põhjal valmis heliplaat „Karate“, mille 2011. aasta kevadel andis välja inglise plaadifirma Leo Records. Kvarteti teise albumi „Sea Colours“ andis 2012. aasta kevadel välja tuntud vene plaadifirma Solyd Records.

Mõlemad plaadid on saanud väga head kriitikat nii Euroopa, Eesti kui Vene pressis – „Karate“ sai muuhulgas neli tärni Euroopa olulisimas jazziajakirjas „Jazzwise“, „Sea Colours“ valiti Euroopa jazziajakirjanike ühenduse poolt novembris 2012. aasta Euroopa parimate jazziplaatide hulka.

Käesoleval aastal on valminud kollektiivi kolmas helikandja. Loe veel: SIIN

Alates 2012. aasta sügisest on kvartett peamiselt tegelenud vene klassikalise muusika esitamisega. Põhiline rõhk on “Võimsa rühma” heliloojate Mussorgski, Rimski-Korsakovi ja Borodini loomingul, ent kavva on võetud ka Tšaikovski ja Sviridovi loomingut. Kvartett tõlgendab klassikat austusega ning võimalikult palju algvariandi nüansse ja värve säilitades, millele omalt poolt lisatakse improvisatsiooni energia ja kaasaegne helipilt.

Aleksei Kruglov on lõpetanud Gnessinite-nimelise muusikaakadeemia professor Aleksandr Osseitsuki õpilasena ja täiendanud end USA-s Brubecki Instituudis. 2000. aastal pälvis ta esikoha noorte jazzartistide konkurssidel Rostovis, Riias ja Moskvas ja aasta hiljem omistati talle jazzikriitikute preemia Aasta Tulevikulootus. Saksofonist töötab mitmete erinevate ansamblikoosseisudega, kuid koostööd eesti muusikutega peab ta oluliseks ja haaravaks.

Eesti väljapaistvamaid ja toimekamaid jazzmuusikuid Jaak Sooäär on siinmail esinenud pea kõigiga, kes tegutsevad professionaalse jazzi vallas. Samuti ulatub tema koostöö kaugele piiri taha, olles teiste hulgas mänginud näiteks koos Daniel Erdmanni, Han Benninki, Raoul Björkenheimi, Achille Succi, Sture Ericssoni ja Arkadi Gotesmaniga. Ta on musitseerinud kõigis Skandinaavia maades, Balti riikides, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal ja Madalmaades.
1990ndatel õppis Sooäär kitarrimängu Taanis, Kopenhaageni rütmimuusika konservatooriumis. Seal asutas ta ansambli The Dynamite Vikings.  Ta on osalenud ka mitmete teiste kollektiivide loomises ja tegevuses, näiteks Ajastajad, Eesti Keeled, Dessert Time ja Almost Zebra.

Aleksei Kruglovil ja Jaak Sooäärel on koos kokku ilmunud juba viis heliplaati. Lisaks kahele kvarteti albumile ilmus 2012. aastal koostöös vene muusikutega duubelplaat „Stereo Autumn“ (Art Beat) ning trioalbum “Search of United Sounds” koos Peterburi trummari Aleksander Ragazanoviga (Bomba Piter). 2013. aasta suvel andis Inglise plaadifirma Leo Records välja kvarteti Kruglov / Sooäär / Lapin / Judanov plaadi “Military Space”.

Kvarteti rütmigrupi moodustavad parimatest parimad eesti muusikud – Mihkel Mälgand bassil ja Tanel Ruben löökriistadel. Mõlemad mehed on mänginud lugematul hulgal kontsertidel sadadesse ulatuvate koostööpartneritega.

Kruglov-Sooaar-kvartett-wt

Foto: Kruglov-Sooäär kvatrett

 

Author: IDJ

Share This Post On