cirkl

Lisa kontsert oma kalendrisse!

LAUPÄEV / 1. NOVEMBER / KELL 22.00 / GENIALISTIDE KLUBI

 

  • Liis Ring – laul, klahvpillid, muud vidinad
  • Karl Petti – elektrikitarr, klahvpillid, laul, muud vidinad

Cirkl on Liis Ringi alter ego, kes sündis eelmise aasta kevade paiku vajadusest anda võimalus muidu žanriliselt üsna laialivalguva loomingu popilikumale poolele. Nimi ise oli seega ka artisti algus ja oluline tugipunkt, mis seadis muusikalised raamid ja aitas hoida kindlat suunda. Nüüdseks on cirkl (nime eelistab autor kirjutada väikese tähega) jõudnud oma arengus juba nii kaugele, et esitab festivalil oma hiljuti ilmunud debüütalbumi “Fables of a faraway land” muusikat. 

Cirkli muusika on ühe inimese päevik: mõtted ja tunded väljendatuna vahenditega, mida peetakse ehk popmuusikale omaseks, kuid mis kindlasti omavad mõjutusi kõigist teistest helidest, mis kirjutajale kunagi korda on läinud. Muusika edastab kujutluspilte ja tundmusi, arutleb olnu ja tuleva üle; on lüürilisi meloodiaid, unistavaid harmooniaid, kuskil mõned kurjemad rütmid ja tihedamad tekstuurid, ning palju vaikust.

Cirkli muusika on ühe inimese elu kirja panduna muusikasse. Kartus end muusika läbi teistele paljastada oli esialgu nii suur, et läks mitu aastat enne, kui lugude autor kapist välja julges tulla. See ehk ongi cirkli muusika põhiidee ja kontseptioon – olla publiku (ja enda) vastu üdini aus. Iga laul on seega üks peatükk esitaja elust, mida ta soovib teistega jagada. Muidugi võib lugusid kuulata ka lihtsalt muusika enda pärast, süübimata tekstidesse ja omamata ettekujutust sellest, mis seal taga peitub. Muusika üks võlusid seinebki ju ka selles, et ta kutsub igas kuulajas esile erinevaid emotsioone, mis võivad olla sootuks teistsugused esitaja omadest… võib-olla võibki siis nii öelda, et cirkli muusika mõte on puudutada, panna inimesi TUNDMA MIDAGI.

Liis Ring on inimene, kellele meeldib muusika. Ta peab ennast kõige rohkem lõuna-eestlaseks ja tartlaseks, kuigi on elanud oma lühikese elu jooksul juba üsna mitmes kohas ning üritanud omandada mitmeid erinevaid muusikalisi erialasid. Hetkel on ta korra peatuma jäänud Tallinna, kus veedab päevi komponeerides uusi palakesi cirkli repertuaari või lihtsalt puhtast lustist muusikalistes sfäärides katsetades.

Karl Petti on inimene, kellele meeldib muusika. Ta on juhtumisi ka Tartus kasvanud ja (muusika)koolis käinud. Karli tee tõi ta pärast nelja aastat Hollandis elamist Eestisse tagasi, hetkel omandab ta EMTAs muusikalist kõrgharidust ja mängib lisaks cirklile veel IDeeJazzi publikule tuttavas bändis Talamak, mis esitab põhiliselt tema enda loomingut.

Liis ja Karl on koostööd teinud alates 2007. aastast, kui Elleri koolis moodustati klassikalise kitarri õpilastest kvartett. 2008. aastal alustas tegevust ka bänd Animal Drama, kus Liis mängis esialgu bassi ja Karl mõnda aega enne Hollandisse suundumist elektrikitarri. Alates 2013. aasta suvest mängib Liis Karli ansamblis Talamak ja aprillis 2014 alustati cirkli lugude proove.

Loe ka intervjuud: SIIN

soundcloud.com/liis-ring

cirkl-1-wt

Cirkl-wt

Foto: cirkl

Author: IDJ

Share This Post On