Tõnis Mägi: on inimesi, kelle jaoks muusika on elu!

2. november toob IDeeJazzi lavale muusiku, laulja ja laulukirjutaja, kes on oma loominguga liigutanud kümneid tuhandeid südameid ning kelle väelised kontserdid talletuvad kuulajate meeltesse. Kontsert-kohtumine Eesti elava legendi Tõnis Mägiga leiab aset kell 17 AHHAA Keskuses, mil ta avab oma muusika loomise saladusi ja lugude sündimise tagamaid.

IDeeJazz küsis, mida tähendab Tõnis Mägi jaoks muusika.

Tõnis Mägi: Inimesed on ju erinevad. Kes naudib jahilkäimist, kellele meeldib autosport. Ja on kindlapeale inimesi, keda muusika ei kõneta. Üldsegi. On inimesi, kelle jaoks muusika on tarbekaup. Mõnus igapäevane helitapeet kaubamajas, laevas, restoranis, võimlas. Kui nüüd seda kõike arvesse võtta, siis peakski võib–olla “tapeeti” tootma hakkama. Sest nii oleks arukas ja ka kasulik…

On aga inimesi, kelle jaoks on muusika Elu. Kes tajuvad mingit salapärast tõmmet helide ja harmoonia poole. Selles kõiges on midagi hoopis enamat kui vaid nootide kogum. Midagi sellist, mida seletada on raske.

Mõnikord juhtub nii, et muusikat armastav inimene avastab enda jaoks tee selles lõpmatus helide meres ja siis võib loota, et on sündinud uus Muusik. Muusik, kes ei laula või ei mängi lihtsalt noote, vaid seda, mis on nootide taga. Ja see ON ÜLE MÕISTUSE kogemus. Sõna otseses mõttes. Ning siis adub Muusik, et ta on ise pill, mida tuleb häälestada päevast päeva, et leida taas see Heli.

Kuni ühel päeval, ühel hetkel, jõuab ta ALGHELINI. Selleni, mis lõi kunagi Universumi.

Tõnis Mägi / foto: Andres Keil

Tõnis Mägi / foto: Andres Keil

Author: IDJ

Share This Post On